ნათია ფორჩხიძე ბიოტექნლოგიისა და ზოგადად მეცნიერების წინსვლისთვის დნმ-ს მოლეკულის აღმოჩენასა და მის კვლევას რევოლუციური მნიშვნელობა ჰქონდა. რესტრიქტაზების საშუალებით შესაძლებელია რაიმე ორგანიზმის დნმ-დან ამოჭრან და ჩააშენონ ესა თუ ის გენები სრულიად სხვა ორგანიზმში. სწორედ ამაში მდგომაროებს გენური ინჟინერიის დანიშნულება. ეს უკანასკნელი ფართო გამოყენებას ჰპოვებს მეცნიერების მრავალ დარგში, მათ შორის, კვების ტექნლოგისა და მედიცინაშიც. გმო-ს საკვებად გამოყენებას გარკვეულ უკუჩვენებათა გამო, ბევრი სკეპტიკოსი გამოუჩნდა, ამრიგად საზოგადოების გარკვეულ მასებში, ზოგადად, გენური ინჟინერიის მიმართ გაჩნდა ნეგატიური დამოკიდებულება. ჩემი ამ სტატიის მიზანი კი შემდეგია, რომ განვიხილო აღნიშნულის ფუნდამენტური მნიშვნელობა
Dear SAEM’s followers, Do you have a great ,,green” project idea you would like to see happening in Georgia? We invite you to discuss and brainstorm with your about topics and project ideas (it can be anything from training course to study session, etc.). You can send your topics or ideas for projects to saem.georgia@gmail.com until March 15th 2016. SAEM Board and Secretariat will check your ideas, will select the best ones to work on and inform you about it. In case you